Počet položek: 0 0,- Kč

LED Pásky

 

LED pásky jsou speciální světelný zdroj, který vyplnil mezeru mezi bodovými světly.                             Hlavní předností LED pásku je to, že emituje světlo po celé délce, protože pokud například použijeme místo LED pásku bodová světla nedosáhneme rovnoměrně rozloženého světla prostě někde bude svítit více, někde méně, toto je s LED pásky minulostí.  

LED pásky je vhodné instalovat například jako osvětlení pracovní desky v kuchyni, pracovně nebo jako vedlejší zdroj světla v obývacím pokoji při sledování TV a podobně. LED pásky se prodávají v návinu 5m a lze je dělit většinou po 5 nebo 10cm délky takže je snadné ustřihnout si velikost, kterou právě potřebujeme.

 

Výběr LED pásku

Nejdůležitějším aspektem podle čeho vybíráme LED pásek je svítivost a počet diod na metr délky. Svítivost  do 120lm na metr délky je vhodné spíše jako doplňkové svítidlo například na nasvětlení skříně, podhledu a podobně.

Pokud chceme LED pásek pro osvětlení pracovní plochy je vhodné zvolit svítivost od 200lm na metr tomu odpovídá zhruba 60 diod na metr délky. Samozřejmě dalším důležitým aspektem je jak dlouhý LED pásek budeme instalovat a velikosti plochy kterou potřebujeme osvětlit. Například pokud použijeme jen metr pásku na osvětlení pracovní plochy musíme použít mnohem větší svítivost než na 5m délky, na instalaci jednoho metru je vhodný pásek zhruba o svítivosti 350lm/m a více.

 

Teplota světla:  zde platí to, že záleží na tom, co kdo preferuje  , v 80% případů je vhodné použít teplou bílou zbývajících 10% je hlavně komerční využití a nasvíceni  skříní a podobně. Ve většině případů každý instaluje teplou bílou.

 

Výběr zdroje (trafa)

Trafo se používá v případě, že potřebujeme napájet zařízení jiným napětím, než máme k dispozici (nebo zrovna potřebujeme), transformuje vstupní napětí na námi potřebné výstupní napětí.

Když potřebujeme napájet z běžné sítě (230V AC) použijeme vhodné trafo. V našem případě na LED pásek, který má vstupní napětí 12V DC a výkon 12W na 5m délky  použijeme trafo na vstupní napětí (in) 230V výstupní (out) napětí 12V a výkon 15W -  výstupní výkon musíme trochu předimenzovat, protože jinak by se trafo neúměrně zahřívalo a klesla by účinnost, doporučujeme předimenzovat alespoň o 20% jmenovitého výkonu.

Samozřejmě pokud máme LED pásek s výkonem 12W můžeme použít i trafo které má 50W jestliže má správně vstupní a výstupní parametry.  Pokud si nevíte rady s výběrem zdroje pro LED pásek neváhejte nás kontaktovat rádi pomůžeme.

  

Instalace LED pásku

Instalace LED pásku je velmi snadná a zvládne jí téměř každý, rozmotáme LED pásek a změříme požadovanou délku a ustřihneme pásek v nejbližší možném dělícím místě.

 

K začátku LED pásku kde máme vstupní vodiče (červená, černá) připojíme trafo (zdroj) a to tak aby na sebe navazovaly barvy vodičů (červená – červená, černý – černý).  Mezi tyto vodiče připojíme vypínač. Nyní zapneme pro kontrolu  zdroj do zásuvky a LED pásek by měl svítit. Poté stačí pásek nalepit na požadované místo samolepící páskou, kterou má na sobě z rubové strany.

Pokud máme trafo, které nemá na sobě přívodní vidlici musíme ji připojit na vstupní svorky trafa, na černý vodič (fázi) se připojuje vypínač, všeobecně je vhodnější zapojit vypínač před samotný transformátor, protože i samotný transformátor spotřebovává v klidu energii.

 

Další možností je použít námi prodávané spojky a konektory, s těmito komponenty je zapojení LED pásku hračka! (žádné pájeni a pod.) Stačí nacvaknout konektor , vypínač na pásek připojit zdroj ke konektoru a je hotovo!

 

 

 

V případě že  nechcete provádět zapojení sami je možno se domluvit na zkompletování LED pásku  se zdrojem u nás a odeslání jako komplet, je jen třeba znát potřebnou délku.  My Vám zapojíme LED pásek se zdrojem a Vám stačí LED pásek jen nalepit na požadované místo.

Provádíme taktéž montáže LED pásku a žárovek ve Frýdku-Místku a blízkém okolí.  

 

Komentáře k LED Pásky

1
12.3.2016 17:08
Lukáš Volek

Dobrý den,

chtěl bych si koupiti led pás nad
pracovní stůl kde budu pracovat
s malými součástkami.

Tak se chci zeptat jaké pásy by byli
nejlepší. Ideální s regulací svítivosti
a barev.

Děkuji.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.ledtip.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.ledtip.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace