Počet položek: 0 0,- Kč

Teplota světla

 

LED žárovky se vyrábějí v mnoha typech barvy vyzařovaného světla.
Jako nejpoužívanější se jeví tzv. Teple bílá (warm white).


Teplota světla se uvádí v Kelvinech (K) které uvádí samotnou teplotu světla, čím méně Kelvin tím více se barva vyzařovaného světla blíží barvě červené a naopak čím více Kelvinů tím vice je barva světla do modra.

Zde je orientační obrázek.

 

 

 

Výše zmiňovaná nejvíce používaná teplota světla - Teple bílá (warm white) má teplotu světla přibližně 2700- 3500K , jedná se o barvu přibližně shodnou s barvou klasické vláknové žárovky, tak jak jsme zvyklí.
Prodávám převážně žárovky s teplotou světla Teple bílá a to z důvodu že ostatní barvy světla nejsou z našich zkušeností příliš vhodné na běžné osvětlení.

Vyrábí se samozřejmě i jiné teploty světla například tzv. - Studená bílá cca 6500K (cold white) vyzařuje světlo na pohled velmi bílé přibližně jako obloha - to znamená, že světlo je bílé, ale ne jako zářivka - více do modra.
Instalace této barvy se příliš nepoužívají, jednak z důvodu že na tuto barvu světla jednoduše nejsme zvyklí a zadruhé, pokud je venku slunečno a tato žárovka svítí zdá se, že ačkoliv je v místnosti rožnuto, že svítidlo nesvítí, vlastně světlo splývá se světlem slunečním což je nepříjemné. Hlavně z tohoto důvodu se doporučujeme držet osvědčené teploty světla (jako u starých vláknových žárovek) Teplá bílá.

Mezi těmito teplotami se v poslední době začaly vyrábět žárovky s teplotou světla - Přírodní bílá (natural white) teplota světla těchto žárovek je 4000-4500K což odpovídá klasickým zářivkám.


Níže přikládám obrázkové porovnání jednotlivých teplot žárovek:

 

Fotografii je třeba brát orientačně. 


Ačkoliv na eshopu prodáváme převážně žárovky s teplotou světla - Teple bílá, na objednávku není problém dodat žárovky v jakékoli jiné barvě (studená bílá, přírodní bíla), všechny žárovky výrobce vyrábí ve všech 3 teplotách světla.
V případě zájmu o jinou teplotu nás neváhejte kontaktovat !

 

Komentáře k Teplota světla

1
2.3.2017 04:13
milan

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že žárovce odpovídá jen 2700 K (popřípadě ještě míň). Na mnohých ledkách je uváděno 2700-3000K, a ty mají studenější světlo než žárovka a působí nepříjemným studeným dojmem, pokud se použijí k celkovému osvětlení místnosti.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.ledtip.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.ledtip.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace